Organizacja pogrzebu

Zajmiemy się wszystkim od A do Z

Kompleksowo wykonane usługi pogrzebowe obejmują zarówno pomoc w dopełnianiu wszelkiego rodzaju formalności w urzędach, jak i pomoc we właściwej organizacji pogrzebu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, pomagamy w organizacji pogrzebu zarówno wyznaniowego, jak i świeckiego – zajmujemy się pochówkami tradycyjnymi i kremacjami zwłok.

BAN_2275


Organizacja pogrzebu – krok po kroku

 

Stwierdzenie śmierci i wydanie karty zgonu

 

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić w przypadku śmierci bliskiej osoby, a przed samą organizacją pogrzebu, jest wystawienie karty zgonu. Jeśli zgon miał miejsce w nocy w domu lub w miejscu publicznym o dowolnej porze, koniecznie trzeba zadzwonić po pogotowie ratunkowe. Jeżeli śmierć miała miejsce w domu w ciągu dnia, dokument ten powinien wystawić lekarz pierwszego kontaktu z przychodni, w której leczył się zmarły. Po wystawieniu karty zgonu należy zadzwonić do zakładu pogrzebowego. Nasi pracownicy niezwłocznie przyjadą po ciało zmarłego.

 

Ustalenie daty i miejsca pogrzebu

 

Datę i szczegóły pogrzebu ustala się w domu pogrzebowym. Osoba zlecająca organizację pogrzebu powinna przyjść do zakładu pogrzebowego z kartą zgonu oraz swoim dowodem osobistym. Niezbędny będzie również dokument poświadczający ubezpieczenie zmarłego w ZUS lub KRUS. Nasz pracownik pomoże ustalić wszystkie szczegóły pogrzebu – datę i miejsce, oprawę uroczystości oraz kwestie związane z organizacją stypy.

 

Formalności urzędowe

 

Zakład pogrzebowy załatwia wszystkie formalności urzędowe w imieniu klienta. W ramach świadczenia usług pogrzebowych zajmiemy się m.in. uzyskaniem aktu zgonu z Urzędu Stanu Cywilnego, zapewnieniem miejsca na cmentarzu komunalnym i dopełnieniem wszystkich kwestii w zakładzie ubezpieczeń (ZUS lub KRUS).

 

Koszty pogrzebu

 

Rodzinie zmarłego przysługuje zasiłek pogrzebowy wysokości 4 tys. zł. Otrzymują go małżonkowie, rodzice (także adopcyjni), dzieci (także przysposobione), wnuki oraz rodzeństwo osoby zmarłej. Jeżeli organizację pogrzebu zleca osoba, która nie należy do bliskiej rodziny zmarłego, zakład ubezpieczeń zwraca udokumentowane koszty pogrzebu. Nie mogą one jednak przekroczyć 4 tys. zł.

 

Z zasiłku pogrzebowego finansuje się zakup miejsca na cmentarzu, trumny lub (jeżeli rodzina zdecydowała się na kremację zwłok) urny, oprawy uroczystości, przewozu trumny z ciałem w miejsce pochówku oraz przyjęcia po ceremonii, czyli stypy.

 

Przed pogrzebem

 

Jeśli bliski życzył sobie, aby pochowano go w określonym ubraniu, zgodnie z wolą rodziny ubieramy ciało w zakładzie pogrzebowym przekazaną nam garderobę. Jeśli rodzina nie dysponuje ubraniem dla zmarłego, oferujemy odpowiednią garderobę, zarówno damską, jak i męską. Przed ubraniem nasi wykwalifikowani pracownicy wykonują profesjonalną toaletę i przygotowują ciało do złożenia do trumny.

 

Ceremonia

 

Podczas pogrzebu nasi pracownicy dbają, by uroczystość odbyła się zgodnie z ustaleniami. Odpowiadają za punktualne rozpoczęcie ceremonii. Zapewniają sprawny transport trumny lub urny do miejsca pochówku. W razie potrzeby służą wsparciem rodzinie i rozwiązują ewentualne problemy.

 

 

Website Malware Scan