Kremacje zwłok

Usługi pogrzebowe w Elblągu

Misją naszego domu pogrzebowego jest organizacja pogrzebu zgodnego z oczekiwaniami osoby zlecającej. Zajmujemy się nie tylko przygotowywaniem wieńców pogrzebowych czy pomocą przy wybieraniu trumien. Nasi klienci mogą liczyć na pomoc od początku do końca – dotyczy to też samego pogrzebu. W ramach świadczenia usług pogrzebowych przygotowujemy pochówki tradycyjne, jak i kremacje.

Kremacje (Copy)

.

Kremacja to inaczej spopielenie ciała. Jest jednym z najstarszych zwyczajów pogrzebowych. Warto wiedzieć, że Kościół katolicki aprobuje tę formę pochówku i traktuje ją na równi z pogrzebem tradycyjnym.

Kremacja– dokładne informacje

Kremacja zwłok polega na spopieleniu ciała w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu, zwanym spopielarnią lub krematorium. Prochy zmarłego zostają następnie umieszczone w urnie. Urnę można pochować w grobie tradycyjnym lub urnowym. Można ją również umieścić w kolumbarium. To zlokalizowana na cmentarzu budowla, zazwyczaj w formie ściany z zamykanymi miejscami na urny.

Kremacja zwłok odbywa się w zakładzie kremacji w Gdańsku. Wszystkie formalności załatwiamy wcześniej w siedzibie naszej firmy.

Możliwe są cztery warianty pożegnania się ze zmarłym przed kremacją:

  • Uroczystość w naszej siedzibie,
  • Wystawienie ciała w kaplicy na cmentarzu Agrykola lub Dębica,
  • Uroczysta msza z wystawieniem ciała w kościele parafialnym,
  • Pożegnanie bezpośrednio przed kremacją w kaplicy zakładu kremacji w Gdańsku.

Zachęcamy do sprawdzenia pozostałej części oferty dotyczącej organizacji pogrzebu. Pomożemy w kwestii wszelkich formalności.

Dokument do pobrania:

Oświadczenie o wyrażeniu zgody na kremację

W uzasadnionych wypadkach nasz zakład pogrzebowy zajmuje się też przeprowadzaniem ekshumacji.

Website Malware Scan