Ekshumacje

 

Bardzo ważny, a jednocześnie delikatny proces

Old cemetery

W uzasadnionych przypadkach zachodzi potrzeba ekshumacji zwłok. Dokonuje się jej w celu przeniesienia ciała w inne miejsce pochówku lub kiedy cały cmentarz ulega likwidacji. Ekshumacja może być również przeprowadzona na wniosek prokuratury lub sądu, jeśli pojawia się wątpliwość co do przyczyny zgonu. Ekshumacji zwłok dokonuje się także na życzenie rodziny. Powodem jest przeniesienie ciała w inne miejsce, zamiar dokonania kremacji i umieszczenia prochów w kolumbarium lub przewiezienia do innego miasta lub kraju.

Ekshumacje zwłok ze względu na temperaturę i bezpieczeństwo wykonuje się od 15 października do 15 kwietnia.

Wszystkie formalności związane z ekshumacją załatwiamy w siedzibie naszego domu pogrzebowego. Mamy odpowiednie uprawnienia. Znamy obowiązujące procedury i posiadamy stosowne kwalifikacje w tej dziedzinie.

Ekshumacje to nie wszystko

 

Zdajemy sobie sprawę z istniejącego zapotrzebowania na profesjonalne świadczenie kompleksowych usług pogrzebowych. Pomożemy w organizacji pogrzebu o każdym charakterze. Zajmiemy się zarówno tradycyjnymi uroczystościami, jak i kremacją zwłok. Mamy niezbędne uprawnienia do jej przeprowadzenia. Klientom zapewniamy także odpowiednio bogaty wybór różnego rodzaju trumien. Gwarantujemy, że każdy z naszych pracowników wykaże się zrozumieniem Państwa wyjątkowo trudnej sytuacji po stracie bliskiej osoby i zapewni niezbędną pomoc na każdym kroku. Służymy radą, jeżeli potrzebują Państwo wieńca albo wiązanki pogrzebowej. Zachęcamy do sprawdzenia pozostałej części propozycji.

 

Dokument do pobrania:

Wniosek o ekshumację – SANEPID Elbląg

 

 

Website Malware Scan